Cyfrowe organizery ? nie używasz???

Świat się zsynchronizował, czy ci się to podoba czy nie. Wszyscy na około, a najbardziej producenci przekonują, że czas wyrzucić stare kalendarze, długopisy i przytępione ołówki.

Microsoft, Apple i Google rządzą światem informatycznym

To trójka, która obecnie króluje na rynku informatycznym: Microsoft, Apple i Google. Gdzie można spotkać tych cyfrowych potentatów? Otóż prawidłowa odpowiedź brzmi: wszędzie. Przede wszystkim na dysku twardym komputera, w pamięci kas fiskalnych, i nikogo nie zdziwi, że w tabletach oraz telefonach również. Wielka trójka gra pierwsze skrzypce ponieważ nawet małe urządzenia elektroniczne, którymi jesteśmy otoczeni korzystają z fragmentu ich kodu.

I tak Google oferuje nam xCloud, Apple iCloud, a Micrsoft oferuje Windows Live, która wg specjalistów jest najuboższą usługą. Każda z tych wymienionych ?chmur? ma swoje konkretne zadanie. Wszystkie najważniejsze czynności, które są wykonywane przez człowieka w systemie, muszą znaleźć swoje odzwierciedlenie w kopiach bezpieczeństwa. Kopie te z reguły umiejscowione są na serwerze plików danej firmy. Dodatkowym atutem ma być to, że część usług ma być dostępna tylko online, tak jak w przypadku Windows Mail. Oczywiście wszystkie podpięte urządzania pod chmurę muszą być zsynchronizowane z wprowadzanymi danymi. Dla Microsoft są to urządzenia, które bazują na architekturze PC i całym systemie Widnows. Dla Apple z kolei, to pełna gama oferowanych przez tą firmę urządzeń. Xcloud to przede wszystkim laptopy i telefony z systemem Android.

Ochrona danych rzecz ważna

Bezsporny wydaje się być fakt, że przy wykorzystaniu tej technologii chroni się dane i wszystko co posiadamy w systemie, czyli zdjęcia lub muzyczne pliki. Archiwizacja danych nie musi być żmudnym zajęciem, a w razie utraconych danych, nie będzie się to wiązało z dużymi kosztami. Mamy tu do czynienia z jeszcze jedną formą przechowywania danych, a nie pełnym usprawnieniem wykonywanej przez nas pracy. Ale do tego powstały już inne ?chmurowe? programy organizacyjne GTD.

A jak to się zaczęło?

W lipcu 2010 roku Google zaprezentowało innowacyjny system Chrome OS, który został utworzony na bazie ?otwartego źródła?. Funkcjonował z nim Chromebook, laptop, który nie posiadał nic więcej oprócz przeglądarki internetowej. Znajdujący się w nim system bazował na jądrze Linux i miał być pewnego rodzaju oknem do rozmaitych aplikacji, które w sposób bezpieczny były ukryte na serwerach Google-owskich. Arkusze kalkulacyjne, gry, edytory tekstu, miały być podpięte pod konkretnego użytkownika. Sam laptop miał spełniać inną funkcję, mianowicie, miał być tylko łatwym do wymiany urządzeniem umożliwiającym mu komunikację z systemem. Ale kluczem do sukcesu okazał się sam system, bo to on sprawił, że słowa ?chmur? i ?synchronizacja? były powodem dla którego Microsoft i Aplle ruszyli do obmyślania nowej technologii.

powiązane posty

Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych Xiaomi, oprogramowanie do odzyskiwania danych, usługi odzyskiwania danych Wraz ze wzrostem popularności chmury obliczeniowej, tworzenie kopii zapasowych danych staje się kluczowym zadaniem dla wielu firm. Kopie zapasowe danych […]

Model referencyjny OSI

Organizacja ISO opracowała Model Referencyjny Połączonych Systemów Otwartych (model OSI) w celu ułatwienia realizacji otwartych połączeń systemów komputerowych. Połączenia otwarte to takie, które mogą być obsługiwane w środowiskach wielosystemowych. Omawiany […]