Drukarka – urządzenie niezbędne w każdym biurze!

Co ma serwis ploterów HP do napraw drukarek

Codziennie drukujemy sterty dokumentów, umowy, zestawienia, kalkulacje, kosztorysy, faktury dla klientów itp. W zasadzie gdyby sporządzić jakąś statystykę ile i jak często wychodzi dokument z drukarki, to w dużej firmie śmiało można stwierdzić, że co kilka minut. Aż trudno w to uwierzyć, że całkiem niedawno, jakieś 30 lat temu biuro wyglądało zupełnie inaczej, a to głównie dlatego, że nie było tam ani drukarki, ani komputera o ploterze nie wspominając. Były za to maszyny do pisania i każda z pań obsługujących taką maszynę do pisania musiała napisać ok. 300 faktur w miesiącu.

Serwis drukarek często jest połączony ze serwisem ploterów z Poznania

Praca żmudna i męcząca i nikt nie chciałby zamienić komputera i drukarki na maszynę do pisania. Ale wyobraźmy sobie taką sytuację, że w ferworze działań związanych np. Z wystawianiem faktur klientom, bo jest np. koniec miesiąca rozliczeniowego, drukarka przestaje działać. Nasuwa się pytanie czy skończył się toner w drukarce, czy też nastąpiła awaria drukarki? A jeśli to awaria drukarki to jak jak ona długo potrwa? Nikt nam nie odpowie na to, prócz wyspecjalizowanego serwisu drukarek.

Mimo że technika tak poszła do przodu, że prawie każda drukarka wyświetla nam komunikat czego awaria dotyczy, to pani na stanowisku sekretarki bądź innym stanowisku typowo biurowym, nie jest w stanie wyciągnąć żadnych wniosków z tego komunikatu. Prawie w każdym przypadku jest potrzebna pomoc specjalistycznego serwisu drukarek. Jeśli drukarka jest na gwarancji to nie ma większego problemu, bowiem po przyjęciu zgłoszenia firma od której zakupiliśmy ową drukarkę, powinna przysłać kuriera i ją zabrać. Nadal jednak problem pozostaje nie rozwiązany, bo jeśli nie mamy drukarki zastępczej, to nadal nie możemy otrzymać wyników naszej pracy na papierze, czyli innymi słowy wydrukować z drukarki. Co ciekawe plotery to również drukarki. Wprawdzie wielkoformatowe, o złożonych funkcjach wydruku, ale i one wymagają by zajął się nimi specjalistyczny serwis ploterów z Poznania, który usunie awarie gdy się pojawi.

Serwis ploterów naprawi każdą drukarkę a odwrotnie niekoniecznie 🙂

Naprawa drukarek przy dzisiejszej zaawansowane technice nie jest sprawą łatwą. Dobrym rozwiązaniem jest mieć w zanadrzu podpisaną umowę z firmą, która zajmuje się serwisem drukarek. Jeśli w zawartej przez nas umowie jest uwzględniony czas reakcji, to jest szansa, że nie zdezorganizuje nam to pracy na całego. Ponadto jeśli będziemy uiszczać opłatę abonamentową to serwis drukarek powinien pojawiać się w naszej firmie regularnie i wykonać odpowiednie czynności konserwujące przy drukarce, co niewątpliwie zmniejszy nam ilość awarii.

Mniejsza ilość awarii drukarek w biurze to mniejsze koszty przestoju, to również mniej niezadowolonych klientów, że jakieś dokumenty otrzymali nie na czas. Podobnie rzecz ma się w przypadku serwisu ploterów HP z Poznania. Tylko jak wspomnieliśmy w nagłówku: serwis ploterów naprawi każdą drukarkę, aczkolwiek serwis drukarek nie poradzi sobie z ploterem.

Nieopłacalną operacją jest samodzielne naprawianie drukarki. Pamiętajmy, że możemy więcej popsuć niż naprawić. Dość czułe elementy elektroniki w każdej drukarce dyskwalifikują serwis drukarek we własnym zakresie.

powiązane posty

Oprogramowanie komputerowe

OPROGRAMOWANIE Jak wcześniej stwierdziliśmy pojęcie system komputerowy obejmuje również oprogramowanie. System komputerowy stanowi bowiem spójny zestaw środków sprzętowych i programowych. Oprogramowaniem nazywamy ogół środków programowych dostępnych w systemie komputerowym. Oprogra­mowanie […]