Intel Anti-Theft

Na czym polega?

Intel Anti-Theft chroni w sposób niewidoczny dla użytkownika pliki w folderze „Moje Dokumenty”, szyfrując je. Gdy użytkownik normalnie użytkuje laptopa, nie wpływa to w żaden sposób na dostęp do pliku „Moje Dokumenty”, jednak gdy użytkownik oznaczy notebook jako utracony i włączy śledzenie lokalizacji, dostęp do plików zostaje natychmiast zblokowany. Utracony komputer można także całkowicie zablokować wydając tylko jedną komendę. Wówczas chronione przez Intel Anti-Theft urządzenie i zawarte w nim dane, będzie w takim przypadku wyświetlać tylko krótki komunikat zachęcający do zwrócenia urządzenia właścicielowi. Ta wyświetlająca się treść może być zredagowana przez właściciela. Blokada może zostać nałożona na skutek interwencji użytkownika bądź automatycznie, gdy komputer nie połączy się po wyznaczonym czasie z Internetem.

Jak odblokować komputer?

Komputer można odblokować wówczas, kiedy oznaczy się go jako odzyskany i zostanie wpisany kod bezpieczeństwa. Aby zachęcić klienta do objęcia ultrabooka lub notebooka pełną ochroną Intel Anti-Theft należy użytkownikom przede wszystkim uświadomić, że kradzież sprzętu mobilnego to nie takie rzadkie zjawiska. Dzięki zwiększonej mobilności klienci często zabierają swoje komputery ze sobą w miejsca publiczne. Ponieważ ultrabooki czy notebooki stały się nieoddzownym narzędziem pracy w dzisiejszych czasach. Użytkownicy przechowują na nich prywatne, często wrażliwe dane. Często zawartość dysku twardego komputera przenośnego to całe „wirtualne życie” klienta. Pliki dotyczące jego pracy zawodowej, nauki, dokumenty, kontakty z innymi ludźmi.

Intel AT jest opartą na sprzęcie technologią dostępną na wszystkich ultrabookach oraz na wielu laptopach wyposażonych w procesory Intel* Core™. Usługa Intel Anti-Theft sprzedawana jest w postaci kart zawierających naklejkę oraz zdrapkę pod którą ukryty jest numer licencji. Można wybrać licencje z 1 roczną lub 3 letnią subskrycją. Sugerowana cena dla użytkownika końcowego to 99 zł z VAT za okres 1 roku oraz 199 zł z VAT za okres 3 lat. Sprzedawca ma jeszcze do zaproponowania klientowi świadczenie usługi ochrony (parametryzacji oraz obsługi incydentów) za dodatkową opłatą.

powiązane posty