Internet i komputer dla starszego pokolenia

Młode pokolenie wychowane na komputerze, internecie i telefonie komórkowym bez problemu obsługuje wszystkie urządzenia elektroniczne i to, nawet te najbardziej zaawansowane. Starsze pokolenie żeby obsługiwać komputer oraz internet musiało się do niego przekonać. Jednym szło to bardziej opornie, a innym mniej. Ci którzy przekonali się i wdrożyli w cały system komputerowo-internetowy „bez bólu”, często są z tego bardzo dumni.

Dzięki przełamaniu swoich oporów i lęku przed komputerem, nie tylko umieją wyszukać sobie w sieci potrzebne im informacje, ale także często prowadzą biznes przy pomocy komputera oraz internetu. Nie straszne jest im wystawienie faktury na komputerze lub wykonanie jakiegoś projektu przy użyciu zaawansowanych programów graficznych a nawet archiwizacja danych online na zdalnych serwerach za pomocą przyjaznych aplikacji WEB. Z badań statystycznych wynika, że Polacy jeszcze nie nacieszyli się internetem i chętnie z niego korzystają przy każdej nadarzającej się okazji. Sieć Internet, którą prawie każdy dysponuje w domu wykorzystywany jest choćby do takich błahych rzeczy, jak czytanie opisów działania leków lub szukanie trafnych przepisów kulinarnych.

 Światowa firma badawcza TNS zapytała dużą liczbę osób (72 tys) o to jak wykorzystują sieć komputerową internet. Okazało się, że głównie do robienia zakupów oraz do rozrywki. Z badań tych jednak wynika jedna niekorzystna informacja dla nas Polaków, bowiem Polacy robiąc zakupy w internecie bazują na opiniach innych internautów, którzy wyrazili swoją opinię w sieci. Nie potrafią jednak oddzielić rzetelnych informacji od tych fałszywych stworzonych na potrzebę chwili, które są efektem działań marketingowców, mających za zadanie sprzedać dany produkt za wszelką cenę i z dobrym skutkiem. Jednym słowem jesteśmy zachłyśnięci szybkimi komputerami oraz internetem, a z badań tych wynika, że jeszcze się tym nie przejedliśmy. Wszystko to sprawia, że jesteśmy łatwym i naiwnym kąskiem dla firm szukających klientów w internecie.

 Okazuje się, że i papież to człowiek, który lgnie do nowinek technologicznych. Jak poinformowała diecezja papieska Benedykt XVI użyje w grudniu przed zbliżającymi się świętami bożonarodzeniowymi tabletu. To najnowsze urządzenie elektroniczne posłuży do tego aby 7 grudnia nacisnąć odpowiednią ikonę na ekranie tabletu, która to spowoduje zapalenie lampek na choince. Choinka ta trafiła już do rekordów Guinnesa pod względem nie tylko wysokości ale i ilości lampek na choince. Największa choinka zostanie postawiona na wzgórzu Bubbio Umbri w środkowych Włoszech. Cała choinka będzie miała 650 metrów wysokości oraz 350 metrów szerokości. Lampki połączone będą ponad 8 km kablem. Długość tej sieci jest doprawdy imponującą! Na całej choince zostaną umieszczone wielkie lampki w ilości 270 sztuk.

 Starsze pokolenie na korzystanie z komputerów połączonych w sieć internetową po prostu potrzebuje więcej czasu. Stopniowo przekonuje ich to, że mogą wysłać list do kogoś z rodziny bez wychodzenia z domu lub zapłacić za rachunki bez stania w kolejce na poczcie. Choć starsi ludzie podchodzą zwykle sceptycznie do wszelkich nowinek technologicznych, to może sam papież przyczyni się do przełamania oporów wobec sieci internetowych u tych ludzi, którzy do tej pory tego jeszcze nie zrobili.

powiązane posty