Korytarze przepływu powietrza

Jak zoptymalizować chłodzenie?

 

Efektywność energetyczna centrum danych stała się w obecnych czasach kluczowym czynnikiem. Nie bez znaczenia jest fakt, że optymalizacja chłodzenia jest skutecznym sposobem osiągania oszczędności płynących bezpośrednio z wydajności. Ten cel można osiągnąć wdrażając system korytarzy powietrza. Zapobiega on przede wszystkim mieszaniu się gorącego i zimnego powietrza, przez co zwiększa wydajność chłodzenia. Dobre rezultaty daje wdrożenie systemu korytarzy gorącego powietrza (HAC) lub systemu korytarzy zimnego powietrza (CAC).

Takie systemy korytarzy powietrza efektywnie podnoszą wydajność pracy urządzeń. Dziś wielu specjalistów uważa, że zapobieganie mieszaniu się gorącego i zimnego powietrze jest kluczem do sukcesu, a jednocześnie elementem wszystkich wydajnych strategii chłodzenia centrum danych. W porównaniu z tradycyjnymi technologiami zarówno system HACS, jak i CACS przyczynia się do zwiększenia sprawności i gęstości mocy.

 Korytarze powietrza to oszczędności

Na przykład system korytarzy gorącego powietrza (HACS) w porównaniu z systemem CACS może przynieść oszczędności rocznych kosztów energii rzędu 43%,

 Stosowanie systemów HACS pomimo wysokiej efektywności jest ograniczone do współpracy z urządzeniami chłodzenia rzędowego ze względu na konieczność instalacji paneli sufitowych. Nowy system EcoAisle Schneider Electric ogranicza recyrkulację powietrza w środowiskach centrum danych z rzędowymi, pomieszczeniowymi i zewnętrznymi systemami chłodzenia. Taka elastyczność gwarantuje optymalizację sprawności na wszystkich poziomach: od szafy przez pomieszczenie po obiekt.

powiązane posty