Moduły obiektowe

Moduły obiektowe w centrach danych

 

Moduły obiektowe mają za zadanie podnieść eleastyczność niewydajnych centrum danych. Gotowe do podłączenia moduły zasilania i chłodzenia tworzą coraz częściej możliwość szybkiej modernizacji w branży IT.  Obiekty modułowe to szansa na elastyczną, szybką i bezproblemową modernizację tradycyjnych pomieszczeń IT o niewystarczającej mocy zasilania i chłodzenia. Mogą być też używane do zasilania i chłodzenia modułów IT tzw. kontenerów sprzętu IT. Dziś na rynku, wśród wiodących firm obserwujemy stopniową migrację. Firmy zmieniają coraz więcej – z tradycyjnych obiektów do parków modułowych. Przyczynia się także do tego przetwarzanie w chmurze, które sprzyja szybszemu wdrażaniu obiektów modułowych.

Niski koszt początkowy i szybkość wdrożenia

Moduły obiektowe to wstępnie zaprojektowane, prefabrykowane i zintegrowane oraz fabrycznie przetestowane systemy fizycznej infrastruktury centrum danych, które dostarczane są do lokalizacji centrum danych jako standardowe i niezależne moduły. Takie moduły są gotowe do podłączenia.

Ta nietypowa koncepcja kontrastuje z tradycyjnym podejściem fizycznej infrastruktury centrum danych, która charakteryzuje się unikatowym, autorskim projekcie inżynierskim i pracami montażowymi, instalacyjnymi oraz integracyjnymi na placu budowy. Jest wiele korzyści płynących z modułów obiektowych. Wśród nich można wymienić oszczędności kosztowe, oszczędności czasu, uproszczenie planowania, niezawodność i duża kompatybilność ze sprzętem innych producentów.

 Wdrożenia modułów obiektowych

Wdrożenie modułów obiektowych, w porównaniu z taką samą, tradycyjnie budowaną infrastrukturą, oznacza wiele korzyści. Przede wszystkim wdrożenie modułów to wdrożenie krótsze o 60% oraz o ponad 13% niższe koszty początkowe. Możemy także liczyć na wyższe oszczędności – o 30% lub więcej. Jeżeli tradycyjne centrum danych jest przewymiarowane pod kątem mocy i wyposażone w tradycyjne systemy zasilania, chłodzenia oraz sterowania to korzyści będą większe.

powiązane posty