Moduły obiektowe

Moduły obiektowe w centrach danych

 

Moduły obiektowe mają za zadanie podnieść eleastyczność niewydajnych centrum danych. Gotowe do podłączenia moduły zasilania i chłodzenia tworzą coraz częściej możliwość szybkiej modernizacji w branży IT.  Obiekty modułowe to szansa na elastyczną, szybką i bezproblemową modernizację tradycyjnych pomieszczeń IT o niewystarczającej mocy zasilania i chłodzenia. Mogą być też używane do zasilania i chłodzenia modułów IT tzw. kontenerów sprzętu IT. Dziś na rynku, wśród wiodących firm obserwujemy stopniową migrację. Firmy zmieniają coraz więcej – z tradycyjnych obiektów do parków modułowych. Przyczynia się także do tego przetwarzanie w chmurze, które sprzyja szybszemu wdrażaniu obiektów modułowych.

Niski koszt początkowy i szybkość wdrożenia

Moduły obiektowe to wstępnie zaprojektowane, prefabrykowane i zintegrowane oraz fabrycznie przetestowane systemy fizycznej infrastruktury centrum danych, które dostarczane są do lokalizacji centrum danych jako standardowe i niezależne moduły. Takie moduły są gotowe do podłączenia.

Ta nietypowa koncepcja kontrastuje z tradycyjnym podejściem fizycznej infrastruktury centrum danych, która charakteryzuje się unikatowym, autorskim projekcie inżynierskim i pracami montażowymi, instalacyjnymi oraz integracyjnymi na placu budowy. Jest wiele korzyści płynących z modułów obiektowych. Wśród nich można wymienić oszczędności kosztowe, oszczędności czasu, uproszczenie planowania, niezawodność i duża kompatybilność ze sprzętem innych producentów.

 Wdrożenia modułów obiektowych

Wdrożenie modułów obiektowych, w porównaniu z taką samą, tradycyjnie budowaną infrastrukturą, oznacza wiele korzyści. Przede wszystkim wdrożenie modułów to wdrożenie krótsze o 60% oraz o ponad 13% niższe koszty początkowe. Możemy także liczyć na wyższe oszczędności – o 30% lub więcej. Jeżeli tradycyjne centrum danych jest przewymiarowane pod kątem mocy i wyposażone w tradycyjne systemy zasilania, chłodzenia oraz sterowania to korzyści będą większe.

powiązane posty

Rodzaje sieci komputerowych

Siecią nazwać można wszystko, co umożliwia dwóm lub większej liczbie komputerów (lub urządzeń) komunikowanie się ze sobą i/lub z innymi urządzeniami. Dzięki sieciom można wykorzystywać komputery do współdzielenia informacji, do […]