Ogrodzenia akustyczne zapory dźwiękochłonne

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne zmniejszają hałas i zanieczyszczenie dźwiękiem

photo
Ekran dzwiekochlonny

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi ścianami lub ogrodzeniami dźwiękochłonnymi. Ponadto są one łatwiejsze w montażu niż tradycyjne bariery, bardziej ekonomiczne w budowie i skuteczniejsze w tworzeniu bariery dźwiękowej niż solidna ściana. Istnieją trzy szerokie kategorie ogrodzeń akustycznych dostępnych dla właścicieli domów dzisiaj. Są one znane jako pitching, direct-feed i absorpcyjne.

Parawan foniczne otwarte

W przypadku ogrodzeń akustycznych z zagłębieniem wykorzystuje się stalowe lub betonowe słupki, które są pionowo wkopane w ziemię. Są one skonstruowane w taki sposób, że dźwięk przechodząc nad nimi odbija się od obudowy głośnika, dzięki czemu redukowane są dźwięki z otoczenia. Najczęściej spotykane typy są wykonywane z wykorzystaniem wylewanych ścian betonowych lub ceglanych. Tego typu ogrodzenia są nie tylko atrakcyjne, estetyczne, ale również przynoszą wiele korzyści. Akustyczne panele ogrodzeniowe są nachylone, aby wykorzystać naturalne nachylenie terenu działki i mogą być skonstruowane tak, aby były tak niskie, jak kilka cali nad ziemią dla skutecznego pochłaniania dźwięku na poziomie gruntu.

Parawany akustyczne formalistyczne

Bezpośrednio zasilane ogrodzenie dźwiękoszczelne tworzy barierę akustyczną poprzez wbudowanie przegrody na obwodzie. Przegroda ta działa w celu zmniejszenia transmisji dźwięku przez szczeliny między panelami. Panele te często zawierają technologię przegrody dźwiękochłonnej, która umożliwia panelom stworzenie szczelnego zamknięcia poprzez zmniejszenie transmisji dźwięku. Tego rodzaju ogrodzenia dobrze radzą sobie z zapobieganiem przenikaniu dźwięku przez powietrze lub ziemię i są świetną opcją dla hałaśliwych obiektów przemysłowych i komercyjnych. Do użytku domowego, ogrodzenia dźwiękoszczelne z bezpośrednim doprowadzeniem dźwięku dobrze sprawdzają się w redukcji hałasu, zwłaszcza gdy są zainstalowane w szkołach lub uczelniach.

Parawany foniczne do kwadratu

Pochłaniające ogrodzenia akustyczne wykorzystują przegrody na obwodzie, aby utrudnić podróżowanie dźwięku. Akustyczne fale dźwiękowe odbijają się od ścian Twojego domu, więc kiedy rozmawiasz przez telefon lub kołyszesz dziecko do snu, tworzysz wibracje w powietrzu. Jeśli ta wibracja jest połączona z dźwiękiem przejeżdżających samochodów, Twój sen zostanie zakłócony. Sen Twojego sąsiada nie zostanie przerwany albo. Z tego powodu, Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast USA stworzył wytyczne zwane National Acoustic Traffic Study, który zaleca pewne minimalne dopuszczalne poziomy dla dziennej ekspozycji na dźwięk w ustawieniach mieszkalnych. Wszelkie materiały użyte do budowy ściany hałasu są wymagane, aby być dźwiękochłonne.

W wielu miastach, takich jak Sydney w Australii i Brisbane w stanie Queensland, programy uspokojenia ruchu są połączone z instalacją ekranów akustycznych. W tych miejscach zarówno ogrodzenia akustyczne, jak i bariery dźwiękowe są powszechnie stosowane. Z tego powodu, podczas projektowania planu miasta, planiści często łączą te dwie metody. Jednym z powszechnych przykładów jest włączenie przepuszczalnej bariery dźwiękowej za jednokierunkowymi pasami dla autobusów, aby zmniejszyć hałas ruchu, jednocześnie umożliwiając przejazd autobusów. Innym powszechnym zastosowaniem jest zastosowanie w szkołach, gdzie dyrektor chce ograniczyć lub zatrzymać nadmierną gadaninę w klasie spowodowaną muzyką lub innymi głośnymi źródłami dźwięku.

W przypadku domów położonych w miejscach o dużym natężeniu ruchu pojazdów, szczególnie w pobliżu dworców kolejowych lub lotnisk, często stosuje się grube materiały, takie jak winyl lub gęste włókno szklane. Materiały te nie pochłaniają dźwięku, ale są trudne do przebicia bez użycia dużej siły. Inną opcją dla gęstych barier jest metal. Jest on niezwykle gęsty, ale nie kuloodporny. Niestety, w miejscach o dużym natężeniu ruchu pojazdów, takich jak okolice dworców kolejowych i lotnisk, metalowe ogrodzenia często stają się raczej barierą przed ludźmi niż pomocą w redukcji dźwięku.

Ekrany foniczne cennik

Najlepszym sposobem na uniknięcie bariery jest jej posiadanie. Jedną z zalet bariery akustycznej jest to, że tworzy ona barierę energetyczną poprzez przekierowanie fal dźwiękowych w dół. Oznacza to, że nawet jeśli jest ona stosunkowo gruba, nie pozwoli falom dźwiękowym po prostu przejść przez nią. Gęsta bariera nie jest tak zauważalna jak cienkie ogrodzenie i może pomóc w zmniejszeniu zanieczyszczenia dźwiękiem.

Najlepszą metodą korzystania z tego typu ogrodzenia jest użycie solidnego drewna lub ogrodzenia aluminiowego. Istnieją inne opcje, takie jak łączenie bariery z arkuszami mlv, reflektory dźwięku lub dyfuzora. Jeśli dźwięk jest znaczącym problemem, a następnie przy użyciu tych metod razem jest preferowane. Jednakże, jeśli ogrodzenie jest potrzebne do zmniejszenia hałasu, ale nie mieszkają w obszarze, który doświadcza dużego ruchu, to może chcesz spróbować użyć tylko drewniane ogrodzenie bez dekoracyjnych lub dźwiękochłonnych funkcji.

powiązane posty

Ogrodzenia akustyczne jako odgrodzenia hałasu

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne – redukcja hałasu Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne stają się coraz bardziej popularne z wielu powodów. Jednym z nich jest fakt, że są one w stanie zapobiec […]