pozycjonowanie stron internetowych Poznań

pozycjonowanie-stron-internetowychPozycjonowanie Stron Internetowych Poznań

Ogólna instrukcja do pozycjonowania danej strony:

1. Umieść stronę na oddzielnej domenie lub subdomenie.
2. Wybierz 6-7 słów.
3. Umieść te słowa w tagu title
4. Umieść te słowa w znacznikach meta: decription i keywords.
5. Nie umieszczaj tam więcej niż 1-2 innych słów.
6. Koniecznie umieść te słowa w treści strony – nawet dwukrotnie.
7. Umieść te słowa na stronie jako linki do stron, które zawierają te słowa.
8. Umieść te słowa w znaczniku alt do obrazka.
9. Postaraj się o jak najwięcej linków do swojej strony.

 

 

A teraz bardziej dokładniej omówmy problem:

 

Meta Tagi:


Każdy serwis internetowy, aby był widoczny w sieci dla mechanizmów wyszukujących i katalogujących, musi być odpowiednio przygotowany. Podstawą jest prawidłowe użycie znaczników META TAG w nagłówku strony. Aby osiągnąć dobre efekty, konieczne jest indywidualne przygotowanie znaczników, dla każdej strony lub grupy stron o tej samej tematyce. Ręczna edycja i poświecenie osobnego czasu na każdą stronę, pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów, przy indeksowaniu stron przez wyszukiwarki Internetowe.
Możecie skorzystać z generatora meta-tagow
ale aby osiągnąć lepsze rezultaty proponuję poczytać dalej i dostosować się do moich sprawdzonych sposobów 🙂

A więc jak już mówiłem na stronie muszą być tzw. Meta Tagi w części HEAD – czyli:

<HEAD>
<TITLE >tytuł strony </TITLE>
<META NAME=”
KEYWORDS” CONTENT=” Twoje słowa kluczowe lub frazy, oddzielone przecinkami „>
<META NAME=”
DESCRIPTION” CONTENT=” Opis Twojej strony www „>
<META NAME=”
ROBOTS” CONTENT=”index, follow”>
</HEAD>

 


< TITLE > Dla wyszukiwarek najistotniejszym elementem nagłówka dokumentu jest znacznik TITLE. Dlatego też warto zadbać, aby tytuł każdej strony był dobrze zredagowany. Najprostsze rozwiązanie to użycie w tytule dwóch, trzech fraz, które określają jej zawartość. Tytuł musi być krótki i bardzo interesujący. Najlepiej wyobrazić sobie tytuły artykułów w gazetach. Element TITLE spełnia taką rolę – jest wyświetlany tylko w nagłówku wyszukiwarki np. „Najlepszy serwis o wyszukiwarkach” Pojawia się też w wynikach wyszukiwania wszystkich wyszukiwarek, dlatego jego atrakcyjność zwiększa szanse wejścia na stronę.
Wszystkie wyszukiwarki używają tego elementu do opisu strony. Zawartość elementu TITLE pojawia się w wynikach wyszukiwania jako link do znalezionego serwisu. Praktyka dobrego kodowania przemawia za umieszczeniem go na pierwszej pozycji.
Czego nie należy zamieszczać w tagu tytułu – Wielu projektantów stron ma błędne przekonanie, że powinni oni umieścić w nim nazwy firm. To jest dobry pomysł tylko wówczas, jeśli twoja firma jest znana i ludzie będą jej szukać posługując się jej nazwą – tak jak Coca-Cola. Należy założyć, że większość potencjalnych klientów będzie poszukiwać produktów lub usług, a nie szczególnej nazwy firmy. Np., jeśli twoja firma nazywa się „Kena sp. z o.o.”, to umieszczenie tylko nazwy firmy w Twoim tagu tytułu będzie poważnym błędem. Jeśli jesteś absolutnie przekonany do umieszczenia nazwy Twojej firmy w tagu tytułu, to umieść ją na końcu tagu po ważnych, kluczowych informacjach. ( Wg ekspertów niektóre wyszukiwarki przywiązują większą wagę do słów, które ukazują się jako pierwsze w tagu tytułów). Większość wyszukiwarek nie zwraca uwagi na charakter czcionki tytułu – czy jest pisany dużymi (CAPS) czy małymi literami. Jednak dla dwóch z wielkiej szóstki: AltaVisty i Hotbota jest to istotna różnica. Dlatego warto powtórzyć np. nazwę firmy pisząc np. „KENA sp. z o.o.” i „Kena sp. z o.o.”. Należy pamiętać, aby powtórzenia słów nie występowały bezpośrednio po sobie, lecz przedzielone innymi słowami kluczowymi i frazami. Generalną zasadą konstrukcji stron jest planowanie tworzenia treści zawierających słowa kluczowe dla tematu. Następnie te słowa umieszcza się w elementach TITLE, KEYWORDS oraz DESCRIPTION.

A TERAZ KILKA DOBRYCH I SPRAWDZONYCH RAD DLA ZNACZNIKA TITLE:
1) Nie używaj słów, których nie ma w treści dokumentu.
Jeśli jednak to zrobisz – zapomnij o dobrej pozycji twojej strony w wyszukiwarkach
2) Pisz słowa drukowanymi (wielkimi) literami – bardziej rzuca się w oczy wśród pozostałych linków w wynikach wyszukiwarki 🙂
2) Zaraz za omawianym znacznikiem <TITLE> tytuł strony </TITLE> dodaj dodatkowy znacznik (tzw. komentarz) <! — „tytuł strony” –> – w nim wpisz to samo co napisałeś w znaczniku TITLE oraz dodatkowe słowa kluczowe wraz z wszelkimi możliwymi frazami o tej samej tematyce co zawartość Twojej strony WWW.

 


<KEYWORDS> Przede wszystkim należy sobie zdać sprawę, co powinno być zrobione przed rozpoczęciem prac nad tagiem KEYWORDS
1) Wybór słów i fraz określających temat strony lub serwisu.
2) Tworzenie treści strony przy wykorzystaniu wybranych słów.
2) Wykorzystanie fraz i słów kluczowych w elemencie TITLE

UWAGA!!! – Powtarzanie słów – współczesne wyszukiwarki są bardzo wrażliwe na to nadużycie. Wielokrotne powtarzanie słów kluczowych – nawet w różnych formach (liczba mnoga, duże i małe litery, różne czasy itp) może doprowadzić do wpisania serwisu na „czarną listę” wyszukiwarki. Skutkuje to omijaniem przez roboty indeksujące takich stron. To co jest akceptowane przez wyszukiwarki to powtarzanie tych samych słów w różnych frazach – lecz nie więcej niz 2-2 razy w jednym tagu.
A TERAZ UWAŻAJ JAK MOŻA OMINĄĆ POWYŻSZĄ BLOKADĘ DLA KEYWORDS !!! – zbierzcie wszystkie możliwe słowa kluczowe z treści Twojej strony i w programie Microsoft Word utwórz kolumnę z wybranymi słowami. Następnie posegreguj je alfabetycznie (używając oczywiście do tego WORDA – opcja „Sortuj” w zakładce „Tabela” – identyczne słowa wykasuj aby pozostały TYLKO oryginalne pojedyncze słowa). Zrób trzy kopie tak przygotowanej kolumny.
1) W pierwszej kolumnie niech wszystkie słowa będą z małych literek np. pozycjonowanie
2) W drugiej kolumnie zmień początkową literkę słowa na wielką np. Pozycjonowanie
2) W trzeciej kolumnie wszystkie literki zamień na wielkie (drukowane) np. POZYCJONOWANIE
***WIEM ŻE TO PRACOCHŁONNE ALE PROSZĘ MI WIERZYĆ ŻE TEN WYSIŁEK SIĘ OPŁACA! ***
Wszystkie trzy tak przygotowane kolumny proszę złączyć w jedną kolumnę i dodać na koniec każdego słowa znak przecinka.
Zaraz za omawianym znacznikiem TITLE dodaj dodatkowy znacznik (tzw. komentarz)
<! — „słowa kluczowe” –> – w miejscu „słowa kluczowe” skopiuj całą zawartość końcowej kolumny z Worda. Pamiętaj aby wszystkie wyrazy były oddzielone przecinkiem. Wskazane jest aby słowa były ułożone poziomo ale generalnie dla robotów wyszukiwarek nie ma to znaczenia.

 


<DESCRIPTION> Tag DESCRIPTION jest ważnym elementem nagłówka dokumentu HTML. Słowa użyte w tym elemencie są brane pod uwagę przy ustalaniu przez wyszukiwarki rankinkingu stron. Element DESCRIPTION pojawia się też zaraz po tytule w opisie strony w wynikach wyszukiwania. Jeśli tag nie zawiera żadnej informacji lub został pominięty, wtedy wyszukiwarki do opisu strony używają pierwszych słów znalezionych na stronie HTML. Często zdarza się, że taki opis jest nieczytelny, gdyż znajdują się w nim pierwsze linie kodu HTML będące linkami do stron w serwisie lub menu strony. Takie strony nie mogą liczyć na częste wizyty Intarnautów.
Jak napisać optymalny tag DESCRIPTION?
W związku z różnorodnym wykorzystaniem elementu należy do jego tworzenia podejść inaczej niż do elementów TITLE czy KEYWORDS. W związku z tym wykorzystując słowa kluczowe dla dokumentu należy tak skonstruować opis, by zachęcał do odwiedzenia serwisu.
Jeśli masz kłopoty z wyborem właściwego opisu można skopiować pierwszą linie tekstu dokumentu HTML –
ale tego osobiście nie polecam 😉
Pamiętaj o kilku ważnych regułach dotyczących tagu DESCRIPTION:
1) Najważniejsze są pierwsze wyrazy opisu,
2) Warto powtórzyć wyrazy z tagu TITLE w opisie strony,
2) Opis powinien zachęcać do odwiedzenia serwisu bo słowa zawarte w tagu DESCRIPTION będą widoczne w wynikach wyszukiwarki pod linkiem,
2)
Wyszukiwarki zazwyczaj indeksują pierwszych 200 znaków opisu!!!

 


<ROBOTS> Tag ROBOTS instruuje roboty wyszukiwarek, jak mają indeksować serwis. Za pomocą 2 parametrów można określić, gdzie chcemy wpuścić robota i co może indeksować.

Parametry polecenia :
NOINDEX – zapobiega indeksowaniu strony przez roboty
INDEX – pozwala robotom indeksować dokument HTML
NOFOLLOW – zabrania robotom indeksowania stron, do których linki znajdują się na stronie
FOLLOW – pozwala robotom indeksować wszystkie strony, do których dotrze poprzez linki na odwiedzanej stronie
NOIMAGEINDEX – zapobiega indeksowaniu grafiki na stronie HTML – tekst może być indeksowany.
itd … 😉

Osobiście proponuję wkleić tylko coś takiego:
<META name=”Robots” content=”INDEX,FOLLOW” >

(pozostałe zakazy tylko utrudniają robotom pracę i zmniejszają możliwość zajęcia pierwszych miejsc w rankingach)

 

A teraz małe podsumowanie:

Do tej pory nasza strona wygląda tak (włącznie z moimi dotychczasowymi radami):

<HEAD>
<TITLE >tytuł strony </TITLE> <! — „tytuł strony” –>
<META NAME=”
KEYWORDS” CONTENT=” Twoje słowa kluczowe, oddzielone przecinkami „> <! — „słowa kluczowe” –>
<META NAME=”
DESCRIPTION” CONTENT=” Opis Twojej strony www „>
<META NAME=”
ROBOTS” CONTENT=”index, follow”>
</HEAD>

Czy to wystarczy?
– hmm, możliwe ale musimy mieć
PEWNOŚĆ zajęcia PIERWSZEJ pozycji! 🙂

Dzisiejsze wyrafinowane wyszukiwarki są bardzo wybredne (jak onet.pl), więc trzeba się z nimi obchodzić jak z kobietą – trzeba im się dokładnie przedstawić aby wiedziały jak się z nami komunikować i jaką pozycję lubimy najbardziej. Nie może też o nas zapomnieć więc musimy się jej pokazywać w narzuconych przez nas terminach aby nie weszła na nasze miejsce żadna inna strona 🙂 … Innymi słowy to wygląda tak:

<META http-equiv=”Content-Type” content=”text/html; charset=iso-8829-2″ >
<META name=”date” content=”2002-08-10″ >
<META http-equiv=”pragma” content=”no-cache” >
<META name=”distribution” content=”global” >
<META name=”classification” content=”wpisać rodzaj strony” >
<META name=”rating” content=”general” >
<META name=”page-topic” content=”wpisać tytuł strony” >
<META name=”Author” content=”Twoje imię i nazwisko”>
<META name=”Reply-to” content=”Twój adres e-mail”>
<META name=”Date” content=”2002/08/10″ >
<META name=”Robots” content=”index,follow” >
<META name=”revisit-after” content=”20 Days” >

Pierwsze określa jakim językiem rozmawiamy z wyszukiwarką, następnie określamy datę powstania strony oraz jej charakter. W tagu „classification” proszę wpisać rodzaj strony (klasyfikację) a w tagu „page-topic” wpisać tytuł strony. Potem wpisujesz swoje namiary: imię, nazwisko, adres e-mail (ale nie jest potrzebne). Następnie w tagu „Date” wpisać date indeksacji danej strony do wyszukiwarki a w tagu „revisit-after” wpisać co ile dni ma robot zaglądać na nasze strony i ponownie ją indeksować (przykładowo co 20 dni – polecam)

Czy teraz wystarczy?
– WOW!, wyszukiwarka oszaleje na punkcie Twojej strony, ale pamiętaj, że sukces zawdzięczasz również komentarzom, które dołączyliśmy do tagów TITLE i KEYWORDS. Proponuję skopiować komentarz dołączony do KEYWORDS i ponownie go dodać na koniec za „revisit-after” – czyli:

<META name=”revisit-after” content=”20 Days” > <! — „słowa kluczowe” –>

Z doświadczenia wiem że należy zachować maksymalną odmienność, zachować pozory – dlatego proponuję w powyższym komentarzu dokonać małych przeróbek, np: skasować i pomieszać kilka słów.

 


OK – a teraz opisuję następne dobre rady:

Po za Meta tagimi są również inne aspekty, które w znacznym stopniu przyczyniają się do zajęcia wysokich miejsc w rankingach.

Jak już wiadomo – im więcej będzie treści / informacji na Twojej stronie o tematyce zaprezentowanej danej wyszukiwarce w Meta Tagu tym lepsze wyniki osiągniemy w rankingu. Jeśli tak nie jest to możemy zastosować dwa sposoby aby to zmienić.

1) Wprowadzić ukryty tekst dla internauty lecz nie dla robota wyszukiwarki, poprzez:

<font color=”#FFFFFF”>ukryty tekst</font>

Powyższa komenda zmienia kolor tekstu na biały dzięki temu jest niewidoczny (oczywiście pod warunkiem, że tło naszej strony jest białe – w przeciwnym wypadku proszę wpisać taki kolor jaki macie w tle). Proszę wpisywać jak najwięcej informacji zawartych w powyższym ukrytym tekście. Pamiętaj jednak, że jej treść musi zawierać śię w ogólnej tematyce Twojego serwisu WWW.

2) Liczne komentarze na stronie również przyczyniają się do lepszego pozycjonowania danej strony i podobnie jak wyżej nie są one widoczne dla internauty w przeciwieństwie do robotów wyszukiwarek:

<!– „ukryty tekst” –>

Głównym ich atutem jest to, że nie tworzą pustych miejsc na Twojej stronie!

 


Końcowe dobre rady:
Google nie chce zindeksować Twoich stron? – dodaj je do katalogu ODP

Zgłaszając stronę do katalogu zamieść w opisie słowa, na które pozycjonujesz.
Jeśli pozycjonujesz w Polsce, nie wybieraj domeny globalnej.
Staraj się wszystkie pliki z grafiką (*.jpg *.gif) opisywać słowami zawartymi w „KEYWORDS” lub tytułami strony.

Pozycjonowanie Stron Internetowych  Poznań

 

powiązane posty