Tablet – jaki wybrać?

Tablet – na co zwrócić uwagę?

 

Jeśli wybieramy tablet z dolnej polki to jest bardzo istotne, aby tablet miał Androida 4.0. Jest to gwarancja w miarę dopracowanego systemu i dość przyzwoitych parametrów. Pamiętajmy, że tablety wyposażone w nowy system operacyjny zapewnią nam płynne odtwarzanie filmów, przeglądanie zdjęć, internetu oraz płynną animację w większości popularnych gier. Oczywiście, występują różnice w wydajności , ale o tym można sobie poczytać na stronie z testami w aplikacjach użytkowych i grach.

Ekran – koniecznie pojemnościowy

Kolejną ważną rzeczą przy wyborze tableta jest wyświetlacz. Należy pamiętać, żeby był to ekran pojemnościowy, a nie rezystancyjny. Wyświetlacz pojemnościowy nie wymaga już rysika ani długich paznokci, jest dużo wygodniejszy i łatwiejszy w obsłudze – dokładnie tak jak w nowoczesnych smartfonach. Warto też zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu. Większość tabletów z przedziału cenowego 300–500 zł wyposażona jest w ekrany 7-calowe o rozdzielczości 800 × 480. Zdarzają się czasem rodzynki o większej rozdzielczości. Trudno jednak w tej cenie oczekiwać cudów – taki ekran zapewni słabszą jakość obrazu: gorsze kolory, mniejsze kąty widzenia, mniejszą jasność. Niestety, pozostałe cechy wyświetlacza nie są z reguły ujęte w podstawowych danych technicznych, a to właśnie na nich czynione są przez producentów spore oszczędności. Mowa o kątach widzenia, które im są większe, tym są lepsze, bo łatwiej pokazać komuś film czy zdjęcia.

Ważnym parametrem wyświetlacza w tablecie jest jego maksymalna jasność. Im bardziej maksymalna jasność, tym lepsza widoczność. Jeśli na wyświetlacz pada sporo światła, czyli na przykład w słoneczną pogodę, to poza pomieszczeniem maksymalna jasność ekranu tableta zapewnia większą widoczność. Pod koniec opisu każdego tabletu podawany jest wynik pomiaru maksymalnej jasności, wyrażany w nitach. Wartości poniżej 200 nt należy uznać jako jako bardzo słabe, bowiem na takim wyświetlaczu w słoneczny dzień praktycznie nic nie widać. Wartości między 200 nt a 300 nt również nie należą do powalających, ale nawet w niesprzyjających warunkach już da się coś obejrzeć. Powyżej 350 nt możemy liczyć na to, że nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach w pomieszczeniu i na zewnątrz, niezależnie od oświetlenia.

powiązane posty

oprogramowanie Użytkowe

Oprogramowanie komunikacyjne stanowią programy, które pośredniczą po­między systemami operacyjnymi, łączami transmisji i programami użytkowymi; ce­lem jest pozwolenie na równoczesną pracę wielu użytkowników, którzy korzystają z takich samych zasobów komputerowych. Oprogramowanie […]

KOMPUTERY I ICH RODZAJE

Postęp i rozwój techniki informatycznej dokonuje się w największym stopniu w zakresie technologii budowy komputerów. Konsekwencją jest pojawianie się wciąż nowych typów komputerów w dużej mierze chodzi o nowoczesne mikroprocesory, […]