Bez kalibracji ani rusz!

Serwis ploterów kalibruje ploter po każdej większej awarii

Każde szanujące się biuro projektowe posiada na wyposażeniu takie urządzenie jak ploter, które w dzisiejszych czasach znacznie ułatwia pracę projektanta. Ploter to zaawansowane urządzenie drukujące, które od czasu do czasu potrzebuje wsparcia specjalistycznego serwisu ploterów HP. Każda ingerencja w ploter osoby niedoświadczonej i nie znającej się na tajnikach tego urządzenia, to niemalże zbrodnia, bowiem wszystko prędzej czy później odbija się na jakości wydruku. Warto zatem zadbać o wsparcie techniczne firmy zajmującej się naprawą ploterów, gdyż tylko dobrze skalibrowany ploter nie będzie nam fundował przeskoków linii wydruków zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Kalibracja we własnym zakresie czy serwis ploterów HP?

Kalibracja, zwana inaczej wzorcowaniem jest to prawidłowe ustawienie osi x oraz y, tak aby osiągnąć wzorcowy wydruk. Podczas kalibracji plotera ustawiane są również kartridże drukujące oraz wałek transferowy. W starszych modelach np.: ploter HP DJ 450 kalibrację wykonywało się na specjalnej foli przezroczystej, natomiast w nowszych urządzeniach np. Ploter HP DesignJet Z3200, kalibracja przeprowadza się sama po każdej wymianie kartridży. W ploterach nowej generacji kalibracje można również przeprowadzić na życzenie – nie musimy do tego wołać serwisu ploterów HP. Wybierając odpowiednią funkcję w menu.

Specjalistyczny serwis ploterów HP powinien kalibrację plotera przeprowadzić po każdej interwencji serwisowej, nawet jeśli była to tylko wymiana paska napędowego w ploterze lub wymiana rolki transferowej. Ważne jest to, że aby uzyskać idealny wydruk, to kalibrację plotera powinno się przeprowadzać w zasadzie dla każdego rodzaju papieru.

Po co mi kalibracja? Nie wystarczy, ze zrobi ja serwis ploterów HP przy naprawie?

Podczas kalibracji plotera zostaje stworzony plik parametru modelu wydruku (P) zawierający dane kalibracyjne.Wówczas ploter pracuje z nowymi danymi aż do kolejnej kalibracji albo do awarii, gdzie serwis ploterów HP wymaże dane z pamięci podręcznej i ponownie skalibruje ploter. Powtarzanie tej czynności co pewien czas wspomaga działanie plotera i stabilizuje jego działanie oraz polepsza parametry wydruku.

powiązane posty

BAZY DANYCH

Wstęp do Baz Danych Bazy danych dynamiczne ? operacyjne ? wykorzystywane w codziennym funkcjonowaniu firm, tam gdzie mamy do czynienia z gromadzeniem, przechowywaniem i modyfikowaniem danych. Dane są dynamiczne, bo […]