Zarządzanie danymi

Zarządzanie całością centrum danych

 

Zaawansowani użytkownicy wiedzą, że prawdziwą zmorą może być zarządzanie centrum danych. Niekompatybilne systemy oraz liczne pakiety oprogramowania, które pochodzą od różnych dostawców idą w parze z wysokimi kosztami wsparcia i obsługi informatycznej. Firma Schneider Electric postanowiła zmienić to diametralnie. Postanowiła, że oprogramowanie do zarządzania centrum danych będzie proste, efektywne i niezawodne, a co więcej będzie kompatybilne.

 

Firma APC by Schneider Electric przeprowadziła badania rynkowe, aby poznać trendy i potrzeby zarządzania centrum danych. Użytkownicy zgłaszali w ten sposób jakie chcieliby mieć oprogramowanie na komputerze, które z pewnością ułatwiłoby im życie. Dużym wyzwaniem było poznanie wszystkich barier, które istnieją pomiędzy rożnymi funkcjonującymi rozwiązaniami na rynku i zbudowanie nowego oprogramowania do zarządzania centrum danych. Firma Schneider Electric na podstawie zebranych danych zintegrowała oprogramowanie departamentów IT oraz danych i odciążyła użytkowników oprogramowania do zarządzania centrum danych. Owocem tych wszystkich prac jest system StruxureWare for Data Centers.

Dużym plusem w praktyce może okazać się to, że archiwizację danych będziemy wykonywać znacznie rzadziej mając do dyspozycji porządne centrum zarządzania danymi.

 

Najważniejsze funkcje pakietu StruxureWare for Data Centers

Do najważniejszych funkcji tego pakietu należy:

zarządzanie energią oraz kwestiami środowiskowymi

zarządzanie obiektem centrum danych (Data Center Facility Management – DCFM)

zarządzania infrastrukturą centrum danych (Data Center Infrastructure)

Menadżerowie spodziewają się, że centra danych pomogą im zwiększyć dochody firmy i obciąć koszty działalności. Wszystko jak zwykle okaże się pewnie w praniu. Pewne jest to, że dzięki temu pakietowi da się z pewnością przyspieszyć wymianę informacji poprzez ograniczenie procesów operacyjnych.

 

powiązane posty

Ramka Ethernetu

Projekt 802 zdefiniował podstawę normalizacyjną dla wszystkich rodzajów ramek ethernetowych. Minimalna długość ramki może wynosić 64 bajty, a maksymalna ? 1518 bajtów, przy czym do długości wlicza się część użyteczną […]